The World Strongest Man

Az alábbiakban a wikipedia.org gyűjtését olvashatják a Világ Legerősebb Embere versenysorozatról. Kilenc olyan legendás versenyző van, aki legalább 2 alkalommal meg tudta nyerni a világbajnokságot

Champion Country Times Years
Mariusz Pudzianowski  Poland 5 20022003200520072008
Jón Páll Sigmarsson  Iceland 4 1984198619881990
Magnús Ver Magnússon  Iceland 4 1991199419951996
Žydrūnas Savickas  Lithuania 4 2009201020122014
Bill Kazmaier  United States 3 198019811982
Brian Shaw  United States 2 20112013
Jouko Ahola  Finland 2 19971999
Geoff Capes  United Kingdom 2 19831985
Bruce Wilhelm  United States 2 19771978

A részletes eredménylista:

Év       Világbajnok            2. helyezett                3. helyezett              Helyszín

2014 Lithuania Žydrūnas Savickas Iceland Hafþór Júlíus Björnsson United States Brian Shaw United States Los Angeles, California
2013 United States Brian Shaw Lithuania Žydrūnas Savickas Iceland Hafþór Júlíus Björnsson China Sanya, China
2012 Lithuania Žydrūnas Savickas Lithuania Vytautas Lalas Iceland Hafþór Júlíus Björnsson United States Los Angeles, California
2011 United States Brian Shaw Lithuania Žydrūnas Savickas United Kingdom Terry Hollands United States Wingate, North Carolina
2010 Lithuania Žydrūnas Savickas[20] United States Brian Shaw Russia Mikhail Koklyaev South Africa Sun CitySouth Africa
2009 Lithuania Žydrūnas Savickas Poland Mariusz Pudzianowski United States Brian Shaw Malta Valletta, Malta
2008 Poland Mariusz Pudzianowski United States Derek Poundstone United States Dave Ostlund United States Charleston, West Virginia
2007 Poland Mariusz Pudzianowski Poland Sebastian Wenta United Kingdom Terry Hollands United States Anaheim, California
2006 United States Phil Pfister Poland Mariusz Pudzianowski United States Don Pope China Sanya, China
2005 Poland Mariusz Pudzianowski United States Jesse Marunde Canada Dominic Filiou China Chengdu, China
2004 Ukraine Vasyl Virastyuk Lithuania Žydrūnas Savickas Sweden Magnus Samuelsson The Bahamas Nassau, Bahamas
2003 Poland Mariusz Pudzianowski Lithuania Žydrūnas Savickas Ukraine Vasyl Virastyuk Zambia Victoria FallsZambia
2002 Poland Mariusz Pudzianowski Lithuania Žydrūnas Savickas Latvia Raimonds Bergmanis Malaysia Kuala LumpurMalaysia
2001 Norway Svend Karlsen Sweden Magnus Samuelsson Finland Janne Virtanen Zambia Victoria FallsZambia
2000 Finland Janne Virtanen Norway Svend Karlsen Sweden Magnus Samuelsson South Africa Sun CitySouth Africa
1999 Finland Jouko Ahola Finland Janne Virtanen Norway Svend Karlsen Malta Valletta, Malta
1998 Sweden Magnus Samuelsson Finland Jouko Ahola Netherlands Wout Zijlstra Morocco TangierMorocco
1997 Finland Jouko Ahola Denmark Flemming Rasmussen Sweden Magnus Samuelsson United States Primm Valley ResortNevada
1996 Iceland Magnús Ver Magnússon Finland Riku Kiri South Africa Gerrit Badenhorst Mauritius Port LouisMauritius
1995 Iceland Magnús Ver Magnússon South Africa Gerrit Badenhorst Finland Marko Varalahti The Bahamas Nassau, Bahamas
1994 Iceland Magnús Ver Magnússon Austria Manfred Hoeberl Finland Riku Kiri South Africa Sun CitySouth Africa
1993 United Kingdom Gary Taylor Iceland Magnús Ver Magnússon Finland Riku Kiri France OrangeFrance
1992 Netherlands Ted van der Parre Iceland Magnús Ver Magnússon United Kingdom Jamie Reeves Iceland ReykjavíkIceland
1991 Iceland Magnús Ver Magnússon Denmark Henning Thorsen United Kingdom Gary Taylor Spain TenerifeCanary Islands
1990 Iceland Jón Páll Sigmarsson United States O.D. Wilson Finland Ilkka Nummisto Finland JoensuuFinland
1989 United Kingdom Jamie Reeves Netherlands Ab Wolders Iceland Jón Páll Sigmarsson Spain San SebastiánSpain
1988 Iceland Jón Páll Sigmarsson United States Bill Kazmaier United Kingdom Jamie Reeves Hungary BudapestHungary
1986 Iceland Jón Páll Sigmarsson United Kingdom Geoff Capes Netherlands Ab Wolders France NiceFrance
1985 United Kingdom Geoff Capes Iceland Jón Páll Sigmarsson Netherlands Cees de Vreugd Portugal CascaisPortugal
1984 Iceland Jón Páll Sigmarsson Netherlands Ab Wolders United Kingdom Geoff Capes Sweden MoraSweden
1983 United Kingdom Geoff Capes Iceland Jón Páll Sigmarsson Netherlands Simon Wulfse New Zealand ChristchurchNew Zealand
1982 United States Bill Kazmaier Canada Tom Magee United States John Gamble United States Magic MountainCalifornia
1981 United States Bill Kazmaier United Kingdom Geoff Capes United States Dave Waddington United States Magic MountainCalifornia
1980 United States Bill Kazmaier Sweden Lars Hedlund United Kingdom Geoff Capes United States Vernon, New Jersey
1979 United States Don Reinhoudt Sweden Lars Hedlund United States Bill Kazmaier United States Universal StudiosCalifornia
1978 United States Bruce Wilhelm United States Don Reinhoudt Sweden Lars Hedlund United States Universal StudiosCalifornia
1977 United States Bruce Wilhelm United States Bob Young United States Ken Patera United States Universal StudiosCalifornia

Támogatók

    • WHB
    • scitec
    • Albapart
    • Galex
    • Szintezis
    • SantaFe
    • Sobri
    • Cutler
    • marton
    • ujkristaly